Edukira joan

Frattamaggiore

Frattamaggiore
Italiako udalerria
Image
Administrazioa
HerrialdeaImage Italia
Italiako eskualdeakImage Campania
Italiako hiri metropolitarracittà metropolitana di Napoli
Izen ofizialaFrattamaggiore
Posta kodea80027
ISTAT kodea063032
HerriburuaFrattamaggiore
Geografia
Koordenatuak40°56′30″N 14°16′20″E / 40.9417°N 14.2722°E / 40.9417; 14.2722
Mapa
Image
Azalera5,32 km²
Altitudea44 m
MugakideakArzano, Casoria, Frattaminore, Grumo Nevano, Crispano, Cardito eta Sant'Arpino
Demografia
Biztanleria28.492 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea5.356 bizt/km²
Informazio gehigarria
Telefono aurrizkia081
Hiri senidetuakStriano
Katastro kodeaD789
Sailkapen sismikoa2 (Ertaina)
MatrikulaNA
comune.frattamaggiore.na.it

Frattamaggiore Italiako udalerri bat da. Napoliko probintzian kokatuta dago, Campania eskualdean. 28.492 biztanle ditu, 5,32 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Udalerri mugakideak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Arzano, Casoria, Frattaminore, Grumo Nevano, Crispano, Cardito eta Sant'Arpino.

BiztanleriaUrtea10.00015.00020.00025.00030.00035.00040.0001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean[1], 1991etik aurrera, ISTAT.[2]

Biztanleria-piramidea 2026
Guztira: 13.900 gizon, 14.777 emakume
%GizonakAdinaEmakumeak%
0.01
 
100+
 
0.01
0.06
 
95-99
 
0.20
0.49
 
90-94
 
0.95
1.53
 
85-89
 
2.44
2.58
 
80-84
 
3.37
4.76
 
75-79
 
5.60
5.40
 
70-74
 
6.35
5.94
 
65-69
 
6.74
7.52
 
60-64
 
8.12
7.63
 
55-59
 
7.48
7.61
 
50-54
 
7.77
7.21
 
45-49
 
6.83
6.62
 
40-44
 
6.11
6.12
 
35-39
 
5.73
5.71
 
30-34
 
5.26
5.93
 
25-29
 
5.12
6.36
 
20-24
 
5.53
5.85
 
15-19
 
5.01
4.86
 
10-14
 
4.45
4.14
 
5-9
 
3.76
3.67
 
0-4
 
3.15
Iturria: Datu hauek ISTAT estatistika gune ofizialetik eskuratu dira[3]

Etxebizitza eta etxeguneak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 15.327 etxebizitza zeuden: 10.634 (% 69,4) okupatuta eta 4.693 (% 30,6) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 63,8 jabetzan zeuden, % 28,1 alokairuan eta % 8,1 beste titulu batekin.

15.327etxebizitza (2021)
10.634okupatuak
4.693hutsik (% 30,6)

Erabilera (2021)

10.634
4.693
Okupatuak (10.634)Hutsik edo ez-okupatuak (4.693)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

63,8
28,1
8,1
Jabetzan (63,8)Alokairuan (28,1)Beste titulu batekin (8,1)

2024an 11.109 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 2.859 (% 25,7) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 2,6 kide zeuden.

11.109etxegune (2024)
2.859pertsona bakarrekoak (% 25,7)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide2.859
2 kide3.000
3 kide2.473
4 kide1.975
5 kide edo gehiago802

Erreferentziak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kanpo estekak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]