Ir al contenido

Berlin

Wikipediamanta
Berlin
Berlin
Image Alimañapa suyu
Bundesland-Stadtstaat
Image
Berlin llaqtap rikchaynin
Image



Hawan 891,85 km²


Runa 3769495
Runapa wata 2019
Runa ñit'inakuy 3891,3


Kamasqa wata 1244




Pacha suyu CET
UTCmanta karuyay UTC+1 / UTC+2
Llika tiyanan www.berlin.de
Image
Brandenburger Tor, Berlin
Image
Olympiastadion Berlin

Berlin llaqtaqa Alimanya mama llaqtap uma llaqtanmi. Chaypiqa 3.440.441 runakunam kawsanku (2010 watapi).

DistrituRunakuna
30-XI-2006
Hallka k'iti kanchar
km²
Image
Charlottenburg-Wilmersdorf315.70264,72
Friedrichshain-Kreuzberg265.84320,16
Lichtenberg258.94452,29
Marzahn-Hellersdorf249.80261,74
Mitte326.50039,47
Neukölln305.69144,93
Pankow358.073103,01
Reinickendorf242.65289,46
Spandau224.34291,91
Steglitz-Zehlendorf288.848102,50
Tempelhof-Schöneberg332.14053,09
Treptow-Köpenick236.722168,42

Ñaña llaqtakuna

[llamk'apuy | pukyuta llamk'apuy]

Hawa tinkikuna

[llamk'apuy | pukyuta llamk'apuy]
"https://qu.wikipedia.org/w/index.php?title=Berlin&oldid=691571" p'anqamanta chaskisqa (Wikipedia, Qhichwa / Quechua)