Hopp til innhold

Friidrett under Sommer-OL 2004 – Tresteg kvinner

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Friidrett under Sommer-OL 2004 – Tresteg kvinner
KonkurranseTresteg kvinner
LekerOLs flagg Sommer-OL 2004
StedAthen
ArenaAthens olympiske stadion
Dato21. august (kvalifisering)
23. august (finale)
Deltakernasjoner56
Deltakere24
Vinnerresultat15,30 AF
Medaljevinnere
Image Françoise Mbango Etone, Image Kamerun
Image Khrysopigi Devetzi, Image Hellas
Image Tatjana Lebedeva, Image Russland

ForrigeSydney 2000
NesteAthen 2008
Friidrett ved
Sommer-OL 2004
Image
Løpsøvelser
100 m   menn   kvinner
200 m menn kvinner
400 m menn kvinner
800 m menn kvinner
1500 m menn kvinner
5000 m menn kvinner
10 000 m menn kvinner
100 m hekk kvinner
110 m hekk menn
400 m hekk menn kvinner
3000 m
hinder
menn
4×100 m stafett menn kvinner
4×400 m stafett menn kvinner
Landeveisøvelser
Maraton menn kvinner
20 km kappgang menn kvinner
50 km kappgang menn
Tekniske øvelser
Lengdehopp menn kvinner
Tresteg menn kvinner
Høydehopp menn kvinner
Stavsprang menn kvinner
Kulestøt menn kvinner
Diskoskast menn kvinner
Spydkast menn kvinner
Sleggekast menn kvinner
Sammensatte øvelser
Sjukamp kvinner
Tikamp menn

Tresteg for kvinner i friidrett under Sommer-OL 2004 ble arrangert i august 2004 på Olympiastadion i Athen.[1]

Resultater

[rediger | rediger kilde]

Kvalifisering

[rediger | rediger kilde]
Nr.GruppeUtøverNasjon#1#2#3ResultatNoter
1AKhrysopigi DevetziImage Hellas15,32——15,32Q, NR
2ABaya RahouliImage Algerie14,89——14,89Q, NR
3BYamilé AldamaImage Sudan14,80——14,80Q
4AKéné NdoyeImage Senegal14,3214,79—14,79Q
5ATatjana LebedevaImage Russland14,71——14,71Q
6BHuang QiuyanImage Kina14,0914,2914,6614,66Q, SB
7BTrecia-Kaye SmithImage Jamaicax14,65—14,65Q
8BAnna PyatykhImage Russlandx14,62—14,62Q
9BFrançoise Mbango EtoneImage Kamerun14,61——14,61Q
10AMagdelín MartínezImage Italia14,57——14,57Q
11AOlena HovorovaImage Ukraina14,56——14,56Q
11BAdelina GavrilăImage Romania14,56——14,56Q
13AOlga VasdekiImage Hellasx14,54—14,54Q, SB
14AYusmay BicetImage Cuba14,2114,53—14,53Q
15ANatallia SafronavaImage Belarus14,52——14,52Q, SB
16AMariana SolomonImage Romaniax14,2914,4214,42PB
17BSimona La MantiaImage Italia14,0014,39x14,39
18BCarlota CastrejanaImage Spania14,3214,37x14,37=SB
19AMariya DimitrovaImage Bulgariaxx14,1614,16
20AIneta RadēvičaImage Latvia14,1214,0314,0614,12PB
21BViktoriya GurovaImage Russland14,04x14,0314,04
22ATiombe HurdImage USA13,9813,9713,9313,98
23BHeli Koivula KrugerImage Finlandx13,7013,9813,98
24AOlga BolşovaImage Moldova13,9013,8713,6413,90
25ATatyana BocharovaImage Kasakhstan13,1813,4113,8113,81
26AŠárka KašpárkováImage Tsjekkiaxx13,7913,79
27BAnastasiya JuravlevaImage Usbekistan13,6413,5213,5113,64
28BYuliana PérezImage USAx13,6213,5113,62
29BLiliana ZagackaImage Polen13,3613,5913,4113,59
30BTetyana ShchurenkoImage Ukrainax13,1213,5513,55
31BJulia DubinaImage Georgia13,3612,6112,9013,36
32AZhang HaoImage Kinax13,30x13,30
33BAthanasia PerraImage Hellas13,19x—13,19
Nr.UtøverNasjon123456ResultatNoter
1Françoise Mbango EtoneImage Kamerun x15,3015,0215,1715,2115,3015,30AF
2Khrysopigi DevetziImage Hellas 14,9614,5915,1415,25x14,9215,25
3Tatjana LebedevaImage Russland x14,8414,95x15,0415,1415,14
4Trecia-Kaye SmithImage Jamaica x15,0213,23xx14,7015,02
5Yamilé AldamaImage Sudan x14,9014,7414,9913,9214,1914,99
6Baya RahouliImage Algerie 14,7514,8614,5714,76x14,6814,86
7Magdelín MartínezImage Italia 14,7014,8514,5814,5014,5114,7614,85
8Anna PyatykhImage Russland 14,1614,58xxx14,7914,79
9Yusmay BicetImage Cuba xx14,5714,57
10Olena HovorovaImage Ukraina 14,0714,3514,3514,35
11Olga VasdekiImage Hellas 14,3414,08x14,34
12Huang QiuyanImage Kina 13,8514,3314,0414,33
13Natallia SafronavaImage Belarus 14,20x14,2214,22
14Kéné NdoyeImage Senegal x14,0914,1814,18
15Adelina GavrilăImage Romania xx13,8613,86

Referanser

[rediger | rediger kilde]
  1. ↑ «Athletics at the 2004 Athina Summer Games». sports-reference.com. Arkivert fra originalen . Besøkt 22. april 2017. «Arkivert kopi». Arkivert fra originalen 19. august 2008. Besøkt 21. april 2017.
Autoritetsdata