Zum Inhalt springen

Regiun Moesa

Ord Wikipedia
Regiun Moesa
Administraziun
StadiImage Svizra
Chantun Grischun
Chapitala Roveredo
Territori
Image
Surfatscha 496,03 km²
Populaziun 8426 abitants
(31 da december 2025)
Spessezza 16,7 ab./km²
Vischnancas 14
Coordinatas 46° 14′ N, 9° 7′ OKoordinaten: 46° 14′ N, 9° 7′ O; CH1903: 729439 / 121594
Autras infurmaziuns
Numer UST 1838

La regiun Moesa è in'unitad d'administraziun dal chantun Grischun ch'è entrada en vigur il 1. da schaner 2016.

Vopna Num da la vischnanca Populaziun
(31 da december 2025)
Surfatscha
(in km²)
BusenoBuseno10211,15
CalancaCalanca21337,72
CamaCama73515,00
CastanedaCastaneda2623,96
GronoGrono163414,81
LostalloLostallo87150,86
MesoccoMesocco1432164,76
RossaRossa17258.88
RoveredoRoveredo271138,79
San VittoreSan Vittore94622,06
SoazzaSoazza32046,42
Santa Maria in CalancaSanta Maria in Calanca1139,31